Skip to main content

Ideálne exotické destinácie na dovolenku mimo sezóny

Leto je v plnom prúde a mnohí z nás sa preto vyberajú na exotické dovolenky do niekoľko kilometrov vzdialených rezortov. Veľkým lákadlom je nielen more, ale aj klíma, v ktorej sa dokonale relaxuje a užíva komfort v luxusnom hoteli. Avšak, mnohým súčasné horúčavy nevyhovujú, takže si namiesto sezóny, vyberajú dovolenku začiatkom jesene alebo v zime.

Ktoré destinácie sú ale vhodné na exotickú dovolenku mimo sezóny?

Čítajte ďalej a svoju odpoveď určite nájdete.

Luxusná dovolenka v Turecku

Kto povedal, že prázdniny sú len leto? Vďaka svojej geografickej polohe existuje na našom svete veľmi veľa regiónov, v ktorých si počas prebiehajúcej zimy môžeme pokojne vylihovať na slnkom rozpálenej pláži a kúpať sa v teplom mori. Jesenná dovolenka v Turecku vás o tom určite presvedčí.

Ak túžite po pocite, že vystúpite z lietadla a bude vám teplo napriek tomu, že u nás teploty zo dňa na deň klesajú, nehľadajte ďalej. V septembri je priemerná teplota v Turecku stále neuveriteľných 31°C a aj v októbri je tu stále horúco, s priemerom 26°C! Opaľujte sa na pláži, ponorte sa do trblietavého bazéna a túlajte sa pôvabnými tureckými mestami vo svojom najlepšom „letnom“ oblečení – to všetko v sezóne jesene.

Turecko sa môže mimo sezóny pochváliť nielen horúcim počasím, milovníci pláží môžu robiť to, čo vedia najlepšie, a ponoriť sa do Stredozemného mora bez chladnej vlny vo vode. Južné pobrežie Turecka môže počas letných mesiacov dosiahnuť strednú teplotu 30 °C, čo ohrieva more na úžasnú teplotu pripravenú pre dovolenkárov v jesenných mesiacoch. Takže, ak ešte nemáte zvolenú cieľovú destináciu, Turecko, v ktorom si zároveň môžete overiť získané vedomosti z absolvovaného kurzu angličtiny, je na jesennú dovolenku ako stvorené.

Po celý rok slnkom zaliata Hurghada

 

Egypt má hlavne dve ročné obdobia: zimu a leto. Zima začína v novembri a trvá do apríla a leto začína v máji a trvá do októbra. Leto v Egypte je však veľmi suché a v určitých obdobiach dňa môže byť pre relax na čerstvom vzduchu nevhodné, preto sa toto ročné obdobie považuje pre turistiku za mimosezónu.

Užiť si príjemný relax a nádhernú dovolenku v Hurghade môžete počas jesene až zimy. V tomto období sú teploty na polihovanie na pláži ideálne a kúpanie v mori stále príjemné. Podobne ako Arabské emiráty, aj Egypt sa počas zimy preto stáva pre turistov hlavnou dovolenkovou destináciou.

V tomto období navyše vo svojom obľúbenom letovisku stretnete menej turistov a niektoré ceny ponúkaných služieb a ubytovania môžu byť nižšie. Ak vám teda vysoké teploty letného slnka moc nehovoria, no milujete exotiku, nechajte si výber dovolenky na blížiacu sa jeseň.

Zdroj obrázkov:

  1. S-F/Shutterstock.com
  2. AlexAnton/Shutterstock.com