Ideálne exotické destinácie na dovolenku mimo sezóny

Ideálne exotické destinácie na dovolenku mimo sezóny - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Leto je v plnom prúde a mnohí z nás sa preto vyberajú na exotické dovolenky do niekoľko kilometrov vzdialených rezortov. Veľkým lákadlom je nielen more, ale aj klíma, v ktorej sa dokonale relaxuje a užíva komfort v luxusnom hoteli. Avšak, mnohým súčasné horúčavy nevyhovujú, takže si namiesto sezóny, vyberajú dovolenku začiatkom jesene alebo v zime.

Ktoré destinácie sú ale vhodné na exotickú dovolenku mimo sezóny?

Čítajte ďalej a svoju odpoveď určite nájdete.

Luxusná dovolenka v Turecku

Kto povedal, že prázdniny sú len leto? Vďaka svojej geografickej polohe existuje na našom svete veľmi veľa regiónov, v ktorých si počas prebiehajúcej zimy môžeme pokojne vylihovať na slnkom rozpálenej pláži a kúpať sa v teplom mori. Jesenná dovolenka v Turecku vás o tom určite presvedčí.

Ak túžite po pocite, že vystúpite z lietadla a bude vám teplo napriek tomu, že u nás teploty zo dňa na deň klesajú, nehľadajte ďalej. V septembri je priemerná teplota v Turecku stále neuveriteľných 31°C a aj v októbri je tu stále horúco, s priemerom 26°C! Opaľujte sa na pláži, ponorte sa do trblietavého bazéna a túlajte sa pôvabnými tureckými mestami vo svojom najlepšom „letnom“ oblečení – to všetko v sezóne jesene.

Turecko sa môže mimo sezóny pochváliť nielen horúcim počasím, milovníci pláží môžu robiť to, čo vedia najlepšie, a ponoriť sa do Stredozemného mora bez chladnej vlny vo vode. Južné pobrežie Turecka môže počas letných mesiacov dosiahnuť strednú teplotu 30 °C, čo ohrieva more na úžasnú teplotu pripravenú pre dovolenkárov v jesenných mesiacoch. Takže, ak ešte nemáte zvolenú cieľovú destináciu, Turecko, v ktorom si zároveň môžete overiť získané vedomosti z absolvovaného kurzu angličtiny, je na jesennú dovolenku ako stvorené.

Po celý rok slnkom zaliata Hurghada

 

Egypt má hlavne dve ročné obdobia: zimu a leto. Zima začína v novembri a trvá do apríla a leto začína v máji a trvá do októbra. Leto v Egypte je však veľmi suché a v určitých obdobiach dňa môže byť pre relax na čerstvom vzduchu nevhodné, preto sa toto ročné obdobie považuje pre turistiku za mimosezónu.

Užiť si príjemný relax a nádhernú dovolenku v Hurghade môžete počas jesene až zimy. V tomto období sú teploty na polihovanie na pláži ideálne a kúpanie v mori stále príjemné. Podobne ako Arabské emiráty, aj Egypt sa počas zimy preto stáva pre turistov hlavnou dovolenkovou destináciou.

V tomto období navyše vo svojom obľúbenom letovisku stretnete menej turistov a niektoré ceny ponúkaných služieb a ubytovania môžu byť nižšie. Ak vám teda vysoké teploty letného slnka moc nehovoria, no milujete exotiku, nechajte si výber dovolenky na blížiacu sa jeseň.

Zdroj obrázkov:

  1. S-F/Shutterstock.com
  2. AlexAnton/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Nevynechaj tieto turistické atrakcie v New Yorku

Nevynechaj tieto turistické atrakcie v New Yorku

New York je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií na celom svete. Bolo by vcelku fér povedať, že New York je dokonca väčší ako samotný život. Takmer každý aspekt tohto nádherného mesta sa dotýka dokonalosti. New York je dobre známy vďaka svojim priateľským ľuďom, modernému životnému štýlu, kultúrnemu významu, turistickým atrakciám a hrám na Broadwayi.

Najúžasnejšie a najzaujímavejšie fakty, ktoré musíte vedieť o indickom štáte Kérala

Najúžasnejšie a najzaujímavejšie fakty, ktoré musíte vedieť o indickom štáte Kérala

Kérala je vďaka množstvu dôvodov známa aj ako najpokročilejšia spoločnosť v Indii. 100 %-ná miera gramotnosti, svetovo-triedna zdravotná starostlivosť, najnižšia úmrtnosť dojčiat, najvyššia miera dĺžky života, najvyššia fyzická kvalita života a najväčšia čistota v celej Indii sú len niektoré z dôvodov. Tieto úžasné, zaujímavé a veľmi pozoruhodné fakty vás nechajú bez slov.

Potrebujete skutočný oddych? V Ekvádore zabudnete na stres

Potrebujete skutočný oddych? V Ekvádore zabudnete na stres

Možno práve teraz hľadáte ideálne miesto na dovolenku, ktoré by spĺňalo všetky vaše predstavy. Jedným takýmto miestom môže byť Ekvádor, ktorý pre úžasnú dovolenku ponúka všetky potrebné lokalizácie.

Cestuješ na vlastnú päsť? Preskúmaj Pakistan miestnou dopravou!

Cestuješ na vlastnú päsť? Preskúmaj Pakistan miestnou dopravou!

Cestovný ruch v Pakistane sa teší rastúcemu záujmu nie len domácich, ale hlavne zahraničných turistov. Dychberúca krása prírody, bohaté kultúrne dedičstvo a k tomu rozvíjajúci sa dopravný systém umožňuje vidieť krajinu aj z inej perspektívy, ako z lietadla.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)