Prečo sa vám oplatí vymeniť more za termálne kúpele?

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Zážitky z termálnych kúpeľov majú dlhú históriu, siahajúcu až do starovekých rímskych čias. Kombinácia terapií zahŕňajúcich teplé a studené procedúry sú známe tým, že zmierňujú bolesti svalov, detoxikujú pokožku, zlepšujú telesný metabolizmus a zvyšujú krvný obeh.

Sú tiež spojené so zlepšenou duševnou pohodou, vrátane kvalitnejšieho spánku a menšieho počtu dní choroby.

Ukázalo sa, že termálne kúpele bojujú proti stresu, znižujú úzkosť a pomáhajú ľuďom cítiť sa sústredenejšie. A aj kúpeľný hotel Royal Palace Turčianske Teplice má vo svojej ponuke množstvo termálnych kúpeľných terapií, ktoré môžu zlepšiť vašu pohodu a obohatiť vašu myseľ, telo a dušu.

Poďte sa spolu s nami presvedčiť o tom, prečo môžu byť takéto kúpele lepšie ako relax pri mori.

Prečo práve termálne kúpele?

Či už chcete povzbudiť svoje telo, nájsť pokoj v duši alebo jednoducho miesto na relaxáciu, Príjemný kúpeľný pobyt v kráľovských kúpeľoch vám umožní preorientovať sa na to, čo je pre vás dôležité. Stanete sa motivovanejšími a produktívnejšími s vedomím, že sa o seba staráte.

Digitálny detox

Pretože mnohé z procedúr v termálnych kúpeľoch zahŕňajú vodu, nemôžete si so sebou vziať telefón. To vám umožní odpojiť sa od vonkajšieho sveta a úplne sa ponoriť do relaxačného zážitku bez akéhokoľvek vonkajšieho rozptyľovania.

Do termálnych kúpeľov sa môžete ponoriť nielen duševne, ale aj fyzicky - do vodoliečebného  alebo ponorného bazéna. Plávanie vo vode má upokojujúci účinok a dopriať si čas a priestor na tento relax, buduje vašu duševnú silu a zlepšuje motiváciu.

Uzdravíte si telo

Prehnali ste to nedávno počas tréningu? Vyvrtli ste si členok počas futbalu? Alebo vám možno vypovedal chrbát, keď ste sa zohli, aby ste si z chladničky vybrali posledný koláčik? Procedúry v termálnych kúpeľoch môžu urýchliť proces hojenia a rýchlo vás dostať späť do špičkovej formy.

Kombinácia tepelných a chladiacich terapií rozširuje a sťahuje krvné cievy, aby sa podporila jej cirkulácia v tele. A čím lepší je váš krvný obeh, tým viac kyslíka a živín dokáže vaša krv dodať do svalov, aby napravili poškodenie. Táto vylepšená cirkulácia znamená, že vaše telo môže spaľovať kalórie rýchlejšie, čím sa zlepší váš metabolizmus.

Ak sa potíte, vyplavíte z tela nečistoty, omladíte a vyčistíte pokožku. Termálne procedúry tiež uvoľňujú napätie a bojujú proti účinkom stresu na vašu pokožku. Zvýšený stres spôsobuje, že vaše telo uvoľňuje viac kortizolu – hormónu, ktorý hovorí vašej pokožke, aby produkovala viac mazu – čo môže viesť k vyrážkam. Termálne kúpele nielenže bojujú s problematickou pokožkou a vyliečia ju, ale tiež pomôžu predchádzať vzniku škvŕn pri koreni príčiny, vďaka čomu sa budete cítiť v krásnom tope ako bohyňa.

Skúste preto namiesto relaxu pri mori využiť význam a silu termálnych kúpeľov s ich priaznivými účinkami na celé telo vrátane mysle.

Zdroj obrázka: BGStock72/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Tatry - ideálne miesto na dovolenku

Tatry - ideálne miesto na dovolenku

Tatry ponúkajú takmer všetko, čo potrebujete pre ideálnu dovolenku. Stačí len nájsť ubytovanie v Tatrách a môžete si užívať rodinnú dovolenku, najkrajšie túry v Tatrách alebo romantiku vo dvojici. Aby vám výlet nič nepokazilo, nezabudnite na turistické topánky, nakufovačku ani na gumové vaničky do kufra auta.

Dôvody, prečo má učenie cudzieho jazyka v zahraničí lepší efekt

Dôvody, prečo má učenie cudzieho jazyka v zahraničí lepší efekt

Jedna vec je naučiť sa teóriu jazyka a študovať slovíčka z učebnice doma, no úplne iná, študovať v zahraničí a tráviť každý deň obklopený prostredím, ktoré vás núti získavať vedomosti v praxi. A zatiaľ čo obe tieto metódy vám môžu pomôcť získať cenné jazykové zručnosti, iba jedna z nich preukázateľne nakopne vaše učenie sa jazykov.

Dovolenka pri vode alebo wellness oddych?

Dovolenka pri vode alebo wellness oddych?

Vyberte sa na výlet do Bešeňovej, Oravíc, či na Zemplínsku Šíravu

Festival Digitálnych Nomádov 2017

Festival Digitálnych Nomádov 2017

Prievidza, 24. jún 2017 – „Festival Digitálnych Nomádov“ počas svojho druhého ročníka opäť predstaví 6 zaujímavých rečníkov – digitálnych nomádov zo Slovenska a Čiech. Toto jedinečné podujatie je venované nie len digitálnym nomádom, ale všetkým, ktorých zaujíma práca cez internet a dlhodobé cestovanie po svete.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)