Námorná univerzita v Gdyni pozýva Slovákov na bezplatné a externé štúdium

Námorná univerzita v Gdyni pozýva Slovákov na bezplatné a externé štúdium - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Slováci môžu vďaka občianstvu EÚ študovať zadarmo na poľských univerzitách za rovnakých podmienok ako Poliaci. Námorná univerzita v Gdyni, jedna z najlepších poľských univerzít, pozýva slovenských absolventov stredných škôl na štúdium ako pre budúcich námorníkov, tak aj v typických pozemných špecializáciách, akými sú manažment, doprava a logistika, manažment kvality a cestovný ruch.

Výhodou štúdia v Gdyni je nielen získanie cenného diplomu medzinárodne uznávanej univerzity, ale aj možnosť zažiť dobrodružstvo na celý život spojené so štúdiom v prímorskej metropole a užívať si atrakcie Gdyne, Sopotu a Gdanska. Študenti zo Slovenska môžu bývať na internáte priamo pri pláži alebo s výhľadom na more a les, majú nárok na štipendium a študentské zľavy vo vlakoch a autobusoch, takže môžete nielen lacno cestovať domov, ale aj spoznávať celé Poľsko. Naklady na život v Poľsku sú dokonca nižšie ako na Slovensku. Vzdelanie získané na námorných fakultách umožňuje získať dobre platené povolanie námorníka a absolventi pozemnej Fakulty manažmentu a kvality vied sa stanú cennými odborníkmi v oblasti poľsko-slovenskej spolupráce a zároveň v oblasti dopravy, logistiky, cestovného ruchu a marketingu, ktoré slovenský trh práce veľmi potrebuje.

Štúdium na Námornej univerzite možno rozdeliť do dvoch hlavných kategórií: vzdelávanie budúcich námorníkov (navigátorov, mechanikov a elektrikárov) a "pozemne" štúdium na Fakulte menežmentu a vied o kvalite. Štúdium na tejto pozemnej fakulte sa v zásade nelíši od vzdelávania na „bežných“ univerzitách, aj keď umožňuje študentom získať aj cenne poznatky o mori, prístavoch a lodnej doprave, ktoré môžu byť aj na Slovensku veľmi užitočné a pomôžu presadiť sa na slovenskom trhu práce .

Napriek chýbajúcemu prístupu k moru je námornícka profesia na Slovensku veľmi populárna. Podľa údajov Ministerstva dopravy je na Slovensku asi 1 500 námorníkov a každý rok námornícke vzdelanie získava asi stovka mladých Slovákov. Chýbajúci prístup k moru nie je prekážkou pri výkone tohto povolania, keďže námorníci pracujú v systéme niekoľkomesačných zmlúv a na loď nastupujú v niektorom z európskych prístavov (napr. Hamburg, Rotterdam, Koper). Odmenou za odlúčenie od rodiny sú vysoké zárobky a možnosť spoznávať svet a zvyšok času námorníci trávia v rodnom meste alebo obci na Slovensku, čo je pre mnohých Slovákov lákavá predstava do života. Uniwersytet Morskí w Gdyni je najlepšia poľská námorná univerzita a jedna z najlepších na svete a s jej diplomom je ľahké nájsť si prácu na lodi na každom kontinente.

Slováci, ktorí v Gdyni vyštudujú odbory potravinárstvo, doprava, logistika, obchod, cestovný ruch či marketing, zase získajú cennú kvalifikáciu a skúsenosti, ktoré Slovensko potrebuje. Veľa sa hovorí o tom, že poľskému cestovnému ruchu a potravinárstvu sa darí lepšie ako slovenskému a Poliaci sú podnikavejší. To všetko sa môžete naučiť na severe Poľska a s nadobudnutými vedomosťami a skúsenosťami sa potom vrátiť na Slovensko. Zahraničné vzdelávanie Slovákov môže byť pre Slovensko a domáce hospodárstvo veľkým prínosom, môže priniesť na Slovensko zahraničný know-how a oživiť veľmi potrebnú poľsko-slovensku spoluprácu v rôznych odvetviach.

Univerzita je otvorená nielen pre mladých slovenských absolventov stredných škôl, ale aj pre ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí sa chcú vrátiť k ďalšiemu vzdelávaniu. Existuje široká škála externého, ​doktorandského a postgraduálneho štúdia, kde môžete stráviť väčšinu času na Slovensku a spojiť sa s fakultou cez MS Teams a prostredníctvom e-mailu. Samozrejme aj v týchto prípadoch je potrebné občas navštíviť univerzitu, vtedy môžete využiť ubytovanie na internáte, ak sú voľné miesta.

Podrobné informácie o nábore v poľskom jazyku nájdete na webovej stránke univerzity:

www.umg.edu.pl

E-mail

Vyberáme

TOP 10 najkrajších ostrovov sveta

TOP 10 najkrajších ostrovov sveta

Už druhý rok za sebou sa na prvom mieste umiestnil ostrov na severnom pobreží Belize, rozhodli tak čitatelia TripAdvisor. Čitatelia hodnotili úroveň hotelov, reštaurácií, atrakcií na ostrovoch celkový dojem z návštevy ostrova počas celého roka.

Slovenské luxusné kúpele: Komfort z liečby a kompletného oddychu

Slovenské luxusné kúpele: Komfort z liečby a kompletného oddychu

Kúpeľné procedúry patria medzi najvyhľadávanejšie liečebné metódy pre väčšinu ľudí hľadajúcich relax. V mnohých alebo dokonca vo väčšine prípadov sú skvelým potešením pre telo, myseľ a ducha. Treba si však uvedomiť, že pred objednaním kúpeľnej liečby je vhodné zvážiť klady a zápory kúpeľných procedúr v závislosti od vášho fyzického, zdravotného a duševného stavu.

Škótsko je maximálne zaujímavá a podmanivá európska exotika

Škótsko je maximálne zaujímavá a podmanivá európska exotika

Zahalená hmlou a mystickými príbehmi! Cestovateľské kino pozýva spoznávať tajomstvá krajiny na severe Britských ostrovov, ktorú preslávili Lochnesská príšera, James Bond,

5 Rímskych pamiatok ktoré nesmiete vynechať

5 Rímskych pamiatok ktoré nesmiete vynechať

Či už do Ríma cestujete prvýkrát alebo ste tam už párkrát boli, toto úchvatné mesto vám vždy má čo ponúknuť. Medzi obľúbené mestské zaujímavosti patria vily, ktoré sa stali múzeami, barokové kostoly, archeologické náleziská či možnosti nákupu. Ponúkame vám päť pamiatok Ríma, ktoré by ste pri jeho návšteve určite nemali vynechať.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)