Spoznávaj starý kontinent

Oddych na slnečnom Cypre: Nezabudnuteľná dovolenka plná kontrastov

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Každý z nás túži po chvíľach oddychu a úniku z každodenného zhonu a práve dovolenka sa v tomto smere stala tým správnym odvrátením od reality, príležitosťou na objavovanie nových miest a kultúr.

Problémom je azda výber vhodnej destinácie, ktorá dokáže uspokojiť všetky naše náročné požiadavky. Ideálnou krajinou sa ukazuje Cyprus, ktorý je výnimočný spojením nádherného prostredia, bohatej histórie a modernosti.

Ak teda túžite po dovolenke, na ktorej sa spája luxusný oddych s bohatou históriou a spektakulárnou prírodou, Cyprus je pre vás ideálnou voľbou. Poďte spolu s nami zistiť, čo všetko vám tento nádherný ostrov v Stredomorí ponúka.

Slnečné pláže a tyrkysové more

Cyprus je známy svojimi krásnymi plážami s jemným pieskom a tyrkysovými vodami. Na jednej strane ostrova nájdete živé letoviská plné zábavy, na tej druhej tiché zátoky ideálne na romantické prechádzky. Oplatí sa navštíviť aj pláže ako Nissi Beach či Fig Tree Bay, ktoré patria medzi najobľúbenejšie miesta pre oddych a kúpanie v tejto oblasti.

Aby sa však vaša dovolenka nezmenila na trápenie, dávajte si počas relaxu v exotike pozor aj na svoje zdravie, aby ste sa hneď po návrate domov nemuseli  objednávať na najbližšie ORL Košice.

Historické poklady a kultúrna pestrosť

Cyprus je ostrovom s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa odráža v jeho architektúre, pamiatkách a miestnych zvyklostiach. Mestá ako Pafos, ktoré je zapísané na zozname UNESCO, vám otvoria dvere do minulosti. Staroveké pamiatky, ktoré sú svedkami bohatej histórie, prehĺbia zase vaše poznanie o tomto fascinujúcom mieste. Ak teda očakávate od plánovanej dovolenky viac než len „nudné“ polihovanie na pláži, Cyprus je ideálnou krajinou.

Kulinárske potešenie

Nádherný Cyprus je tiež rajom pre milovníkov dobrej kuchyne. Tradičné jedlá zahŕňajú lahodné morské plody, grilované mäso a pestrofarebné zeleninové pokrmy. Nezabudnite ochutnať tzv. mezé, čo je výber malých chodov, ktoré vám umožnia ochutnať rôzne chute a vône miestnej kuchyne.

Aktívny oddych a prírodné krásy

Aj pre tých, ktorí túžia po aktívnej dovolenke, ponúka Cyprus množstvo príležitostí. Môžete sa vydať na turistiku do národných parkov, ako je Troodos s impozantnými horami a úchvatnými vodopádmi. Ďalšou možnosťou je vodné športovanie na jeho krásnych plážach alebo potápanie v jasnom Stredomorí.

Bez ohľadu na dôvod plánovania dovolenky, Cyprus je ideálnou destináciou, ktorá uspokojí všetky vaše špecifické požiadavky, takže sa ho oplatí navštíviť.

Zdroj obrázka:Tudoran Andrei/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

5 Rímskych pamiatok ktoré nesmiete vynechať

5 Rímskych pamiatok ktoré nesmiete vynechať

Či už do Ríma cestujete prvýkrát alebo ste tam už párkrát boli, toto úchvatné mesto vám vždy má čo ponúknuť. Medzi obľúbené mestské zaujímavosti patria vily, ktoré sa stali múzeami, barokové kostoly, archeologické náleziská či možnosti nákupu. Ponúkame vám päť pamiatok Ríma, ktoré by ste pri jeho návšteve určite nemali vynechať.

Pastva pre oči milovníkov safari, to je Nairobi, hlavné mesto Kene

Pastva pre oči milovníkov safari, to je Nairobi, hlavné mesto Kene

Niektorí historici sa domnievajú, že najstarovekejšie ľudské stopy, ktoré boli kedy nájdené, boli objavené v Keni. Tvrdia, že prístavné mesto Malinda existovalo už v 40. storočí pred našim letopočtom a v tej dobe bolo obchodným centrom. Turisti si Keňu ako svoju cieľovú destináciu vyberajú už naozaj dlho.

Arabský karibik a krajina pokladov, to je Omán

Arabský karibik a krajina pokladov, to je Omán

O Sultanáte Omán môžeme hovoriť ako o krajine pokladov. Ako jedna z vychýrených dovolenkových destinácií Blízkeho východu priťahuje turistov z celého sveta, ktorí do tejto krajiny prichádzajú na to, aby zažili jej atraktivitu a rozmanitosť zábavy.

Užite si aktívnu dovolenku spojenú s relaxom a účinkami termálnej liečivej vody v Piešťanoch

Užite si aktívnu dovolenku spojenú s relaxom a účinkami termálnej liečivej vody v Piešťanoch

Kúpele Piešťany sú známe unikátnym sírnym bahnom a termálnou liečivou vodou od nepamäti. Klasické kúry a wellness procedúry vás pozývajú na relaxačnú a aktívnu dovolenku, ktorú môžete absolvovať v priebehu predĺženého víkendu alebo niekoľkodňovej dovolenky.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)