Spoznávaj starý kontinent

Kréta a Korfu: Najkrajšie grécke ostrovy ideálne na letnú dovolenku bez dlhého cestovania

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Je pre vás dovolenka v exotickom rezorte dôležitá súčasť života? V tom prípade si zrejme vyberáte v dnešnej dobe hlavne destinácie, ktoré disponujú krásnymi plážami, čistým morom a kvalitnými hotelmi v tesnej blízkosti našej krajiny.

Grécke ostrovy Kréta a Korfu sú v tomto smere ideálnym riešením, o čom sa spolu s nami môžete v našom článku presvedčiť. Dobrou správou na úvod je, že sa na tieto ostrovy dostanete vďaka bezpečnej  leteckej preprave veľmi rýchlo.

Čo vás čaká na Kréte?

Kréta je najväčší grécky ostrov, ktorý ponúka nielen rajské pláže, ale aj početné kultúrne cenné pamiatky. Kréta má pre dovolenkárov so záujmom o históriu, ktorí sú nadšení zo starovekého Grécka, pripravené jedinečné poklady.

Samozrejme, určite oceníte v hlavnej sezóne príjemné letné teploty, ktoré zatiaľ neprekračujú dlhodobo žiadne extrémy. Aj v septembri si tu ešte môžete užiť na pláži a v mori príjemný relax a vyskúšať skvosty gréckej kuchyne.

Jednou z hlavných atrakcií slnečnej Kréty je starobylý palác Knossos. Nachádza sa na severe ostrova, južne od mesta Heraklion. Je to najväčší minojský palác na Kréte a jedno z najznámejších archeologických nálezísk zo starovekého Grécka.

Krásne pobrežné mestečko Chania sa nachádza na severozápade Kréty a očarí vás rušným benátskym prístavom. Môžete sa tu uvoľnene prechádzať, nechať sa ovievať jemným morským vánkom a jednoducho si užiť dovolenku. Okrem toho môžete v Chanii obdivovať katedrálu Trimartyri z roku 1860 a navštíviť židovskú štvrť Evraiki, ktorá je dnes súčasťou tohto krásneho starého mesta.

Nádherná prírodná pamiatka je roklina Samaria na južnom pobreží západnej Kréty. Roklina Samaria je dlhá asi  13 kilometrov  a je jednou z najznámejších roklín v Európe. Ak ste milovníkom prírody a vášnivým turistom, túru cez roklinu Samaria by ste si preto nemali nechať ujsť.

Prečo navštíviť Korfu?

Klasická krása gréckeho ostrova, ktorý Korfu ponúka, už dlho priťahuje moreplavcov, dobyvateľov a umelcov na jeho brehy. Táto rozmanitá destinácia v Iónskom mori si získava srdcia cestovateľov z celého sveta.

Môžete si tu oddýchnuť na piesočnatých plážach, zaplávať si v krištáľovo čistej vode, prechádzať sa fascinujúcim starým mestom, obdivovať historické miesta, navštíviť múzeá, prechádzať sa po zalesnených kopcoch, peši spoznávať tradičné dediny a dopriať si luxusné miestne jedlo.

Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať západné a východné pobrežie Korfu, je motorový čln. Milovníci akcie si môžu zalyžovať na vodných lyžiach v zálive Gouvia alebo vyskúšať paragliding v Dassii.

Navštívte aj toto staré grécke mesto s benátskou gráciou a uvidíte, že tak originálnu a nádhernú dovolenku ste doteraz ešte nezažili.

Zdroj obrázka: Neirfy/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Ľudia na Bali sú priateľskí a to si turisti veľmi vážia

Ľudia na Bali sú priateľskí a to si turisti veľmi vážia

Čarovné miesto, kde stále žijú legendy a mýty! Cestovateľské kino odhalí krásy tropického klenotu medzi viac ako 17 000 ostrovmi Indonézie, ktorý miestni volajú Ostrov Bohov.

Na čo sa pripraviť pri ceste lietadlom

Na čo sa pripraviť pri ceste lietadlom

Najbližších minimálne niekoľko mesiacov sa pri cestovaní zrejme nezaobídete bez toho, aby ste si zbalili respirátory a latexové rukavice. Zabudnúť nesmiete hlavne na doklady, letenku, včasný príchod na letisko aj zabezpečenie auta.

Cestuješ na vlastnú päsť? Preskúmaj Pakistan miestnou dopravou!

Cestuješ na vlastnú päsť? Preskúmaj Pakistan miestnou dopravou!

Cestovný ruch v Pakistane sa teší rastúcemu záujmu nie len domácich, ale hlavne zahraničných turistov. Dychberúca krása prírody, bohaté kultúrne dedičstvo a k tomu rozvíjajúci sa dopravný systém umožňuje vidieť krajinu aj z inej perspektívy, ako z lietadla.

Prvý výlet do Sydney – čo jednoducho musíš zažiť?!

Prvý výlet do Sydney – čo jednoducho musíš zažiť?!

Sydney je cieľovo destináciou pre mnohých turistov. Toto najväčšie austrálske miesto je jednoducho skvelým miestom a každého turistu očarí. Od úžasných atrakcií až po bezplatnú zdravotnú starostlivosť – existuje množstvo dôvod, prečo je návšteva Sydney doslova nutnosťou.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)