Spoznávaj starý kontinent

Využite dovolenku v zime na lyžovanie a získate nasledujúce výhody

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Mnohí ho podceňujú, no práve v zimnom období je pohyb dôležitejší. Vyhneme sa tak ľahšie vírusom, únave a nepríjemnému prechladnutiu, pretože telo je vďaka fyzickej aktivite prekrvené a dobre pripravené odolávať nechceným útokom z vonkajšieho prostredia.

Podmienky na vykonávanie pohybu sú však horšie. Ak si ale voľné dni po práci vyplníte lyžovaním, rezervujete modernú chatu na víkend, dodáte telu všetko, čo potrebuje. V našom článku vám prezradíme, prečo je lyžovanie jeden z najproduktívnejších spôsobov fyzickej aktivity na čerstvom vzduchu.

Lyžovanie zlepšuje zdravie

V procese lyžovania sa aktivuje prietok krvi a dýchanie. Pri lyžovaní, ako pri každom inom druhu pohybu, sa srdce častejšie sťahuje, krv rýchlejšie cirkuluje cez cievy, ktoré sa zároveň rozširujú. Dýchanie sa stáva častejšie a hlbšie, čo znamená, že krv je lepšie nasýtená kyslíkom a dodáva ho do všetkých orgánov a tkanív tela. Príznaky nedostatku kyslíka zmiznú a metabolické procesy sa zrýchlia.

A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť „na vlastnej koži“ využite na získanie týchto výhod niekoľkodňovú lyžovačku v krásnych Tatrách.

Fyzická aktivita pri teplotách pod nulou má navyše otužujúci účinok, zvyšuje ochranné funkcie organizmu. Človek, ktorý sa venuje lyžovaniu, menej chytí nejaké infekcie a ak predsa len ochorie, znáša to telo bez komplikácií a rýchlo sa uzdraví.

Lyžovanie posilňuje všetky svaly

Pri lyžovaní sa zapájajú do pohybu takmer všetky svalové skupiny, nielen veľké, ale aj sekundárne. V tomto prípade maximálne zaťaženie dopadá na svaly dolných končatín - stehná a dolné končatiny, svaly chrbta, ako aj horné končatiny, pracujú o niečo menej aktívne.

Takéto zaťaženie svalov vedie k zvýšeniu ich tónu. Získavajú atraktívny tvar, stávajú sa silnejšími. Vytrvalosť športovca sa zvyšuje. Samozrejme, lyžovanie vám nepomôže na 100 % vybudovať veľké svaly, je to ale skvelý spôsob, ako si ich udržať v dobrej kondícii. Tak to na kvalitných lyžiach a v dobrej dámskej zimnej bunde vyskúšajte.

Zdroj obrázka: foodstck/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Arabský karibik a krajina pokladov, to je Omán

Arabský karibik a krajina pokladov, to je Omán

O Sultanáte Omán môžeme hovoriť ako o krajine pokladov. Ako jedna z vychýrených dovolenkových destinácií Blízkeho východu priťahuje turistov z celého sveta, ktorí do tejto krajiny prichádzajú na to, aby zažili jej atraktivitu a rozmanitosť zábavy.

Dôležité tipy pre pohodlnú a bezpečnú jazdu na motorke v lete

Dôležité tipy pre pohodlnú a bezpečnú jazdu na motorke v lete

Leto je jedným z najlepších období na to, aby ste vytiahli svoju motorku z garáže, prevetrali všetky jej dôležité súčiastky a užili si pritom nádherný pocit zo slobodnej jazdy. Dnešné horúčavy vedia byť ale neznesiteľné a na rozpálenej vozovke veľmi rušivé. To však neznamená, že musíte ostať sedieť doma. Stačí sa na letnú jazdu na motorke dobre pripraviť.

Nevynechaj tieto turistické atrakcie v New Yorku

Nevynechaj tieto turistické atrakcie v New Yorku

New York je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií na celom svete. Bolo by vcelku fér povedať, že New York je dokonca väčší ako samotný život. Takmer každý aspekt tohto nádherného mesta sa dotýka dokonalosti. New York je dobre známy vďaka svojim priateľským ľuďom, modernému životnému štýlu, kultúrnemu významu, turistickým atrakciám a hrám na Broadwayi.

Všetko, čo je potrebné vedieť o Koh-Lipe, najkrajších ostrovoch v Thajsku

Všetko, čo je potrebné vedieť o Koh-Lipe, najkrajších ostrovoch v Thajsku

V Thajsku si môžete vychutnávať množstvo vecí, ako napr. jedlo, kultúru, párty či rôzne podniky, avšak okrem týchto zaujímavostí Thajsko ponúka ešte jednu vec, ktorá je turistickým magnetom pre rodiny, páry či priateľov. Hovoríme o skupine nádherných ostrovov a pláží, ktoré vynikajú aj nádhernou prírodou. Sú domovom rôznych vzácnych vtákov, rýb či iných živočíchov. Medzi týmito ostrovmi vyniká jeden výnimočný s názvom Koh-Lipe, na ktorého druhej strane sa nachádza hranica Národného parku Tarutao.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)