I cesta dlhá tisíc kilometrov sa začína prvým krokom.

Uniknite zimnej šedi do exotiky, ktorá vás očarí

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Keď sa zima blíži a dni sa skracujú, mnohí z nás snívajú o teplých piesočnatých plážach a tajomných dobrodružstvách.

Ak preto túžite po uniknutí zimnej šedi a objavení exotických destinácií aj vy, Maledivy a Omán sú miestami, ktoré sa oplatí navštíviť.

Maledivy: Raj na Zemi

Maledivy sú synonymom pre rajské pláže, jasné tyrkysové vody a luxusné bungalovy stavané priamo nad morom. Tento exotický ostrovný raj tak svojim návštevníkom ponúka dokonalý únik z každodenného života.

Či už sa chcete váľať na bielom piesku, plávať v mori s pestrofarebnými rybkami alebo jednoducho relaxovať pri zvuku príboja, Maledivy sú miestom, kde sa takýto sen stáva realitou.

Ak teda túžite po niečom podobnom, naplánujte si luxusnú dovolenku Maledivy už dnes a predĺžte si leto v raji na Zemi.

Omán: Krajina tisíc a jednej noci

Ďalším skvelým tipom na relax, prostredníctvom ktorého si môžete končiace sa leto predĺžiť, je aj  exotický Omán. Táto tajomná krajina plná kontrastov a záhad, skvostný kúsok Arabského polostrova, vás okúzli svojou bohatou históriou, prírodnými pokladmi a modernými zázrakmi. Zároveň je to ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú exotické dobrodružstvá a autentické skúsenosti.

Prejdite sa úzkymi uličkami trhov v hlavnom meste Maskate a získajte pohľad do kultúry a života v tomto regióne. Vychutnať si môžete aj ománský púštny západ slnka s horskými oázami a zákutiami, ktoré pripomínajú príbehy z tisíc a jednej noci.

Cestujte s opatrnosťou

Pri plánovaní cesty do exotických destinácií je dôležité brať do úvahy aj aktuálne cestovné obmedzenia a podmienky. Skontrolujte si cestovné doklady, nepodceňujte dôležité rady a získajte informácie o potrebných očkovaniach a vízach.

Ak zima prináša mráz a nepríjemné počasie, myseľ sa nám často začne uberať k exotickým miestam, v ktorých môžeme nájsť teplo i oddych. Maledivy a Omán medzi tieto exotické perly patria a ponúkajú vám nielen krásu a pohodu, ale aj zážitky a dobrodružstvá.

Zdroj obrázkov:

1.Jenny Sturm/Shutterstock.com

2.Lukas Bischoff Photograph/Shutterstock.com

E-mail

Vyberáme

Kréta a Korfu: Najkrajšie grécke ostrovy ideálne na letnú dovolenku bez dlhého cestovania

Kréta a Korfu: Najkrajšie grécke ostrovy ideálne na letnú dovolenku bez dlhého cestovania

Je pre vás dovolenka v exotickom rezorte dôležitá súčasť života? V tom prípade si zrejme vyberáte v dnešnej dobe hlavne destinácie, ktoré disponujú krásnymi plážami, čistým morom a kvalitnými hotelmi v tesnej blízkosti našej krajiny.

Aká je Indická kuchyňa a čo ochutnať pri návšteve tejto krajiny?

Aká je Indická kuchyňa a čo ochutnať pri návšteve tejto krajiny?

Indické jedlo je po celom svete preslávené tým, že patrí medzi tie, ktoré majú najbohatšiu a najrozmanitejšiu kuchyňu. Najznámejšou z indickej kuchyne je síce karí omáčka, ale táto kuchyňa toho ponúka ešte oveľa viac. Cestovatelia, ktorí navštevujú Indiu, takmer nikdy neodolajú ochutnávke miestnej kuchyne.

Cestujete na dovolenku autom? Tieto tipy vám pomôžu ochrániť seba i vozidlo

Cestujete na dovolenku autom? Tieto tipy vám pomôžu ochrániť seba i vozidlo

Pri plánovaní dovolenky sa často zameriavame najmä na zábavu, oddych a nové zážitky. No okrem toho je dôležité nezabúdať na bezpečnosť, a to nielen svoju, ale aj vozidla.

Úžasný Coromandel, Nový Zéland

Úžasný Coromandel, Nový Zéland

Obdarený nádhernými dažďovými pralesmi, atraktívnymi zlatými plážami a neuveriteľnou vidieckou krajinou, polostrov Coromandel je jednou z najvšestrannejších dovolenkových destinácií Nového Zélandu.

Stačí sa zbaliť, a vyraziť... :-)