Skip to main content

Brazília: Objav krásu a rozmanitosť krajiny samby a futbalu

Brazília,

obrovská a fascinujúca krajina Južnej Ameriky, ponúka cestovateľom nespočetné príležitosti na objavovanie jej kultúry, prírody a histórie. Z úchvatných pralesov Amazonky až po rozmanitosť veľkomestských miest ako São Paulo a Rio de Janeiro, Brazília láka turistov zo všetkých kútov sveta. Pridajte sa k nám na ceste objavovania Brazílie a jej nezabudnuteľných zážitkov.

Prírodné krásy
Brazília je domovom mnohých prírodných pokladov, z ktorých najznámejším je nepochybne Amazonský prales. Plavba po Amazonskej rieke je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní spoznať tajomnú faunu a flóru tejto oblasti. Nezabudnite navštíviť aj Pantanal, najväčšie mokraďnaté územie na svete, ktoré je domovom výnimočnej biodiverzity a množstva ohrozených druhov.

Okrem pralesov by ste nemali vynechať návštevu Iguazúskych vodopádov, ktoré sa nachádzajú na hraniciach Brazílie, Argentíny a Paraguaja. Tieto úchvatné vodopády patria medzi najväčšie a najkrajšie na svete a sú zaradené na zoznam svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Pestré mestá
Brazília je známa svojimi energickými a rozmanitými mestami. Rio de Janeiro je jedným z najslávnejších, kde môžete navštíviť ikonický sochu Krista Spasiteľa na vrchole Corcovado alebo sa vybrať na slávnu pláž Copacabana. Nezabudnite si vychutnať atmosféru miestnych sambodromov a počas karnevalu zažiť oslavy plné farieb a tanca.

São Paulo, najväčšie mesto v Brazílii, je kozmopolitným centrom, kde nájdete množstvo galérií, múzeí, reštaurácií a obchodov. Prieskum tohto mesta vám poskytne široký pohľad na brazílsku kultúru a históriu.

História a kultúra
Brazília má bohatú históriu a kultúru, ktorú môžete spoznať prostredníctvom návštevy historických miest a mestských štvrtí. Ouro Preto, starobylé mesto ležiace v štáte Minas Gerais, je známe svojimi barokovými kostolmi a zachovalou koloniálnou architektúrou. Mesto je zaradené na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a ponúka nádherný pohľad do brazílskej minulosti.

Salvador, hlavné mesto štátu Bahia, je ďalším kultúrnym centrom, kde môžete zažiť jedinečný mix afrobrazílskej kultúry. Staré mesto Pelourinho s farebnými koloniálnymi budovami, množstvom kostolov a úzkymi uličkami je ideálnym miestom na prechádzku a vychutnanie si atmosféry.

Pláže a pobrežie
Brazílske pobrežie je dlhé takmer 7500 km a ponúka nespočetné množstvo krásnych pláží na relax a zábavu. Okrem slávnej Copacabany sa oplatí navštíviť pláže na severovýchode, ako je Porto de Galinhas, Praia do Forte či pláže na ostrove Fernando de Noronha, ktorý je súčasťou národného parku a ponúka úžasné možnosti na šnorchlovanie a potápanie.

Gastronómia
Brazílska kuchyňa je výsledkom zmesi kultúrnych vplyvov a ponúka pestrú paletu chutí a jedál. Feijoada, tradičné jedlo z čiernej fazule, mäsa a korenín, je považované za národné jedlo Brazílie. Nemali by ste si nechať ujsť ani moqueca, rybaciu pochúťku zo štátu Bahia, či churrasco, tradičný brazílsky spôsob grilovania mäsa. A samozrejme, nápoje ako caipirinha, obľúbený koktail z cachaça, limety a cukru, sú neoddeliteľnou súčasťou brazílskeho pohostinstva.